Március 31. Biatorbágy 60. születésnapja 🎉🎂

Bia és Torbágy községek egyesítése hosszadalmas folyamat volt. A két szomszédos település határában jelölték ki a Kelenföld-Hegyeshalom vasúti fővonal nyomvonalát, s a vasút megépítése után felgyorsult a falvak egymás felé történő növekedése.

1950. szeptember 6-án jelent meg a két falu Biatorbágy néven történő egyesítéséről. Az 1956-os helyi mozgalmak egyik legfontosabb, s talán egyetlen beteljesült követelése a két község különválasztása volt,

1958. február 15-én Biát és Torbágyot önálló községekké szervezték. 1966. március 31-től ismét egyesítették a két községet Biatorbágy község néven, majd 1970-ben nagyközség, 2007-ben városi rangot kapott. (részlet, Dr. Palovics Lajos: Kalászatok című könyvéből)

Isten éltesse az ünnepeltet!

A fotókon Lelkes Márk biatorbágyi szobrászművész Szimbiózis című alkotása látható, amely Biatorbágy 50. születésnapjára készült. A KRESZ-parkban álló szobrot a képviselő-testület tagjai egy rövid megemlékezés keretében jelképesen átölelték. Érdemes felkeresni és személyesen is megcsodálni!

ℹ️ A 60. évforduló kapcsán az év folyamán további programok is lesznek városunkban.