A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ másodfokú hőségriasztást adott ki az ország egész területére. Ez még ma, kedd éjfélig (24:00-ig) érvényben van.
A Faluház (JFMK, Baross Gábor u. 1.) ma 18 óráig nyitva tart, és hideg vizes kancsók várják azokat, akik be szeretnének térni egy kis hűsölésre.
Ha tehetitek, kerüljétek a déli órákban a tűző napot, és igyatok sok folyadékot.
Frissítés:
A szociális- és családügyi miniszter, Kátai-Németh Vilmos Facebookon tette közzé: meghosszabbították a vörös kódot június 30-án, kedd éjfélig.