Igazgatási osztály

Az eljárás ismertetése:

A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény (továbbiakban: Vtv.) 75. § (2) bekezdése alapján 

Vadkárnak minősül a) a gímszarvas, a dámszarvas, az őz, a vaddisznó, valamint a muflon által mezőgazdaságban és az erdőgazdálkodásban, továbbá b) az őz, mezei nyúl és a fácán által a szőlőben, a gyümölcsösben, a szántóföldön, az erdősítésben, valamint a csemetekertben okozott kár tíz százalékot meghaladó része.

A település lakott területei nem szántó művelésű, vagy szőlő, gyümölcsös, vagy erdő területek, hanem jellemzően lakó vagy zártkerti ingatlanok. A települési jegyző érdekegyeztető hatáskörébe az előzőekben leírt mezőgazdasági vadkár tartozik a törvény szerint. 

Vad által okozott kár: a vad által a mezőgazdálkodáson és erdőgazdálkodáson kívül másnak okozott kár (pl. kerítésrongálás, virághagymák kitúrása stb.).

Mind a vadkár, mind a vad által okozott kár megtérítése a vadászatra jogosult, kötelezettsége, ezért a kárt minden esetben először ott kell írásban jelezni:

  1. Iharos Vadásztársaság (vadászterülete Biatorbágy-Törökbálint-Érd-Sóskút települések közigazgatási területén fekszik) hivatalos kapcsolattartó: Mayer József, elérhetősége: +3630/9407-381, email: mayer.jozsef@mayerszer.hu, írásban: 2045 Törökbálint, Kazinczy F. u. 54. 

  2. Pilisi Parkerdő Zrt. (vadászterülete M1 autópálya feletti területek) elérhetősége: László József hivatalos kapcsolattartó 20/984-6194, 2092 Budakeszi, Telki út, Tel.: 06 (23) 457 857, budakeszi@pprt.hu

Fontos tudni: Vadkár megtérítésére kizárólag akkor van lehetőség, ha a kárt nem előzte meg mulasztás (pl. vadásztársaság értesítésének elmulasztása, nem megfelelő védekezés, kerítés hiánya). A károsult köteles a kár megelőzése érdekében észszerű intézkedéseket tenni és a vadásztársasággal egyeztetett módon közreműködni a kár elhárításában.

Amennyiben a felek között nyitottság van a megegyezésre, javasolt a hatósági, bírósági eljáráson kívüli írásos megállapodás és kárrendezés. Ez a lehetőség a legoptimálisabb az érintett felek számára, mivel időhatékony és a szükségtelen költségeket elkerülő megoldás. Fontos, hogy az egyezség aláírói, mindkét oldalról, rendelkezzenek önálló képviseleti joggal az általuk képviselt fél részéről, az egyezség írásban köttessen, abban rögzítsék a kárt, a kártérítés értékét, a teljesítés módját és határidejét!

Amennyiben a kár összegében a károsultnak és a vadászatra jogosultnak nem sikerül megegyeznie, úgy a teendők az alábbiak:

Vad által okozott kár esetében: a vad által a mezőgazdálkodáson és erdőgazdálkodáson kívül másnak okozott kár értékének megtérítését a Polgári Törvénykönyv fokozott veszéllyel járó tevékenységre vonatkozó szabályai szerint lehet érvényesíteni, azaz a károsult közvetlenül a bírósághoz fordulhat.

Vadkár esetében: amennyiben a károsult kárigényét jelezte a vadásztársaság felé, melyet a kár bekövetkezésétől - folyamatos kártétel esetén az utolsó kártételtől - számított tizenöt napon belül tehet meg-, és a felek között a kár közlésétől számítva öt napon belül nem jön létre egyezség, úgy a károsult a jegyzőtől öt napon belül kérheti a károsult és a vadásztársaság közötti egyezség létrehozására irányuló eljárás lefolytatását. Az eljárás során a jegyző a kárérték megállapítására három munkanapon belül szakértőt rendel ki. A kár becslését - a miniszter által rendeletben megállapított egyszerűsített vadkárbecslési szabályok szerint - a kirendeléstől számított öt napon belül kell lefolytatni. A kárbecslést akkor is le kell folytatni, ha a kár bejelentése az előírt határidő után történt. Ha késedelmes bejelentés miatt a kár vagy mértékének megállapítása bizonytalanná válik, ezt a bejelentő terhére kell figyelembe venni. A szakértő által készített kárbecslési jegyzőkönyvben foglaltak alapján a jegyző egyezség létrehozását kísérli meg, és ha az nem vezet eredményre, úgy a károsult kárigényét polgári peres eljárás során a bíróságon érvényesítheti.

A vadkárt az alábbi időszakokban lehet bejelenteni, illetve kártérítést igényelni:

  1. őszi gabona: október 1. – július 31.

  2. tavaszi gabona: április 1. - augusztus 31.

  3. kukorica: április 15. - november 15.

  4. burgonya: április 15. - október 15.

  5. napraforgó, szója: április 15. - szeptember 30.

  6. borsó: március 1. - augusztus 30.

  7. szőlő, gyümölcsös: egész évben.

Az eljárás jogi alapja: 

  • A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény (továbbiakban: Vtv.)
  • A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény végrehajtásának szabályairól 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet
  • Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény

  • Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény (Ákr.)

Illetékességi terület: Biatorbágy Város közigazgatási területe

Eljárás megindítása:

A jegyző eljárása a MEZŐGAZDASÁGI VADKÁR BEJELENTÉSE benyújtásával indul. 

Gazdasági társaságok:   kizárólag elektronikus úton (e-onkormanyzat.gov.hu) terjeszthetik elő kérelmüket.

Magánszemélyek: 

  • elektronikus úton (e-onkormanyzat.gov.huhttps://epapir.gov.hu), 

    • vagy a kitöltött, aláírt nyomtatványt és mellékleteit a Biatorbágyi Polgármesteri Hivatalhoz benyújtani személyesen nyitvatartási időben, vagy postai úton

Illeték: A bejelentés illetékmentes.  

Benyújtandó dokumentumok:

  1. MEZŐGAZDASÁGI VADKÁR BEJELENTÉSE nyomtatvány kitöltve és aláírva
  2. A vadásztársaságnál történt vadkár közléséről szóló igazolás
  3. Rendelkezésre álló fotódokumentáció

Benyújtásra nyitva álló határidő

A károsult és a kárért felelős közötti sikertelen egyezségi kísérlettől számított 5 napon belül. Ha a bejelentés a határidő letelte után történik, és így a kár vagy annak mértéke megállapítása bizonytalanná válik, azt a károsult terhére kell figyelembe venni.

Az eljárás eredménye

Ha a károsult és a kárért felelős között létrejön az egyezség, akkor a jegyző az egyezséget határozatba foglalja.

Ha a károsult és a kárért felelős között nem jön létre az egyezség, akkor az eljárást megszünteti és a károsult bírósághoz fordulhat a kárigényével.

Ügyintézési határidő: 60 nap

Ügyintézés helye
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
0670 797 9140, 06 23 310 174/255
olah.judit@biatorbagy.hu
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
06 23 310-174/255, 06 70/797-9145
kapitany.monika@biatorbagy.hu
Letölthető nyomtatványok

Az eljárás rövid ismertetése:

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapításának célja, hogy a gyermek szociális helyzete alapján jogosult a gyermekétkeztetés normatív kedvezményének, meghatározott pénzbeli támogatásnak és külön jogszabályban meghatározott egyéb kedvezményeknek az igénybevételére. A kérelmező szociális helyzetéről környezettanulmány készül. Jogszabályokban megállapított feltételek fennállása esetén a települési önkormányzat jegyzője a kérelem benyújtását követően 1 év időtartamra állapítja meg a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát. A jogosultság megállapítása szociális rászorultság alapján (jövedelem vizsgálatával) történik.

Az eljárás jogi alapja:

  • 1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról,
  • 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról,
  • Biatorbágy Város Képviselő-testülete 8/2009. (10. 30.) Ör. számú rendelete az egyes gyermekjóléti ellátásokról, 5. § „Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény”

Illetékességi terület: Biatorbágy Város közigazgatási területe

Benyújtandó dokumentumok:

  • a „Kérelem rendszeres gyermekvédelmi kedvezményhez” nyomtatvány kitöltve,
  • a kérelmező és a vele közös háztartásban élők - a kérelem benyújtását megelőző 6 havi - nettó jövedelmét igazoló dokumentumok (pl. munkabér, családi pótlék, gyed, tartásdíj, táppénz, nyugdíj, álláskeresési támogatás),
  • a gyermek(ek) óvoda-, illetve iskolalátogatási igazolása.

Eljárási illetékek: Az eljárás illetékmentes

Eljárás megindítása:

A kitöltött, aláírt nyomtatványt és mellékleteit a Biatorbágyi Polgármesteri Hivatalhoz szükséges benyújtani személyesen nyitvatartási időben, vagy eljuttatni postai úton

Ügyintézési határidő: sommás eljárásban[1] 8 nap, teljes eljárásban 60 nap

I. fokon döntést hozó szerv: Biatorbágy Város Jegyzője

II. fokon eljáró hatóság: Pest Vármegyei Kormányhivatal


[1] Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 41. § (1) bekezdése értelmében „Sommás eljárásnak van helye, ha a) a hiánytalanul benyújtott kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott, és b) nincs ellenérdekű ügyfél.”

Ügyintézés helye
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
06 23 310-174/249
veghne.etelka@biatorbagy.hu
Letölthető nyomtatványok

Az eljárás rövid ismertetése:

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre, vagy Biatorbágy Város Képviselő-testületének a 8/2009. (10.30.) Ör. sz. rendeletében foglalt intézményi étkezési térítési díjkedvezményben részesülő, 18 év alatti gyermeknek az önkormányzat biztosítja (a gyermekvédelmi törvényben rögzített, hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeknek biztosítandó) szünidei gyermekétkeztetést. Az önkormányzat a támogatás keretében az adott tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletben meghatározott őszi, téli, tavaszi tanítási szünet és a nyári szünidő minden munkanapján, valamint az ezen időtartamra eső, a Biatorbágyi Gólyafészek Bölcsőde és a Benedek Elek Óvoda zárva tartásának időtartama alatti munkanapokon biztosítja a jogosultak részére a déli meleg főétkezést. Az előre csomagolt ételadagok a Biatorbágyi Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat épületében vehetőek át. Az érintett családok minden szünidőt megelőzően tájékoztató levelet kapnak a szünidei gyermekétkeztetés lehetőségről, nyomtatvánnyal együtt. A támogatás az igény szerint kitöltött kérelemre állapítható meg. 

Az eljárás jogi alapja: 

Biatorbágy Város Képviselő-testülete 8/2009. (10. 30.) Ör. számú rendelete az egyes gyermekjóléti ellátásokról, 7/E. § „Szünidei gyermekétkeztetés”

Illetékességi terület: Biatorbágy Város közigazgatási területe

Benyújtandó dokumentumok: A Hivatal részéről az érintetteknek a tájékoztató mellékleteként megküldött nyomtatvány kitöltve, aláírva 

Eljárási illetékek: Az eljárás illetékmentes

Eljárás megindítása:

A kitöltött, aláírt nyomtatványt a Biatorbágyi Polgármesteri Hivatalhoz szükséges benyújtani személyesen nyitvatartási időben, vagy eljuttatni postai úton

Ügyintézési határidő: sommás eljárásban[1] 8 nap, teljes eljárásban 60 nap

I. fokon döntést hozó szerv: Biatorbágy Város Polgármestere (átruházott hatáskörben)

II. fokon eljáró hatóság: Biatorbágy Város Önkormányzatának Képviselő-testülete


[1] Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 41. § (1) bekezdése értelmében „Sommás eljárásnak van helye, ha a) a hiánytalanul benyújtott kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott, és b) nincs ellenérdekű ügyfél.”

Ügyintézés helye
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
06 23 310-174/218, 06 70 503 4599
takacs.marietta@biatorbagy.hu

Az eljárás rövid ismertetése:

Annak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermeknek, akinek a tervezett gyermektábor idején fennáll a hátrányos helyzete, vagy halmozottan hátrányos helyzete, vagy a Rendelet alapján nyújtott intézményi térítési díjkedvezményre való jogosultsága, a polgármester a nyári tanítási szünet időtartama alatt egy alkalommal, egy hetes (5 munkanapos), Biatorbágy közigazgatási területén szervezett napközis gyermektáborban való részvétele költségeit részben vagy (az Önkormányzat, intézményei, biatorbágyi köznevelési intézmények vagy civil szervezetek által történő szervezés esetén) teljes egészében átvállalja. A Hivatal nyilvántartásában szereplő támogatott családok részére kiküldött tájékoztató levél és nyomtatvány megküldését követően a támogatás kérelemre állapítható meg. 

Az eljárás jogi alapja: 

Biatorbágy Város Képviselő-testülete 8/2009. (10. 30.) Ör. számú rendelete az egyes gyermekjóléti ellátásokról, 7/D. § „Kedvezményes napközis gyermektábor”

Illetékességi terület: Biatorbágy Város közigazgatási területe

Benyújtandó dokumentumok: A Hivatal részéről az érintetteknek megküldött nyomtatvány kitöltve, aláírva 

Eljárási illetékek: Az eljárás illetékmentes

Eljárás megindítása:

A kitöltött, aláírt nyomtatványt a Biatorbágyi Polgármesteri Hivatalhoz szükséges benyújtani személyesen nyitvatartási időben, vagy eljuttatni postai úton

Ügyintézési határidő: sommás eljárásban[1] 8 nap, teljes eljárásban 60 nap

I. fokon döntést hozó szerv: Biatorbágy Város Polgármestere (átruházott hatáskörben)

II. fokon eljáró hatóság: Biatorbágy Város Önkormányzatának Képviselő-testülete


[1] Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 41. § (1) bekezdése értelmében „Sommás eljárásnak van helye, ha a) a hiánytalanul benyújtott kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott, és b) nincs ellenérdekű ügyfél.”

Ügyintézés helye
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
06 23 310-174/218, 06 70 503 4599
takacs.marietta@biatorbagy.hu

Az eljárás rövid ismertetése:

Egyszeri, gyermekenként meghatározott összegű iskolakezdési támogatás állapítható meg azoknak a rászoruló biatorbágyi gyermekeknek, akik a Biatorbágyon működő általános iskolák egyikében (vagy a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság által kijelölt intézményben) először kezdik meg az első évfolyamot. A támogatásra irányuló kérelmet az erre rendszeresített nyomtatványon, a tanévkezdés évében egy alkalommal, július 1. és szeptember 30. között lehet benyújtani. 

Az eljárás jogi alapja: 

Biatorbágy Város Képviselő-testülete 8/2009. (10. 30.) Ör. számú rendelete az egyes gyermekjóléti ellátásokról, 7/F. § „Iskolakezdési támogatás”

Illetékességi terület: Biatorbágy Város közigazgatási területe

Benyújtandó dokumentumok: 

  • a „Kérelem az általános iskola 1. osztályát először megkezdők iskolakezdési támogatásának megállapításához” nyomtatvány kitöltve,
  • a kérelmező és a vele közös háztartásban élők - a kérelem benyújtását megelőző havi - nettó jövedelmét igazoló dokumentumok (pl. munkabér, családi pótlék, gyes, tartásdíj, táppénz, nyugdíj, álláskeresési támogatás stb.),
  • a köznevelési intézmény igazolása a gyermek felvételéről, illetve – amennyiben a tanév megkezdődött – a tanulói jogviszony igazolás.

Eljárási illetékek: Az eljárás illetékmentes

Eljárás megindítása:

A kitöltött, aláírt nyomtatványt és mellékleteit a Biatorbágyi Polgármesteri Hivatalhoz szükséges benyújtani személyesen nyitvatartási időben, vagy eljuttatni postai úton

Ügyintézési határidő: sommás eljárásban[1] 8 nap, teljes eljárásban 60 nap

I. fokon döntést hozó szerv: Biatorbágy Város Polgármestere (átruházott hatáskörben)

II. fokon eljáró hatóság: Biatorbágy Város Önkormányzatának Képviselő-testülete


[1] Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 41. § (1) bekezdése értelmében „Sommás eljárásnak van helye, ha a) a hiánytalanul benyújtott kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott, és b) nincs ellenérdekű ügyfél.”

Ügyintézés helye
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
06 23 310-174/249
veghne.etelka@biatorbagy.hu

Az eljárás rövid ismertetése:

A saját háztartásukban ikergyermekek gondozását végző szülőknek havonta meghatározott összegű támogatás állapítható meg, amennyiben vagyonnal nem rendelkeznek és jövedelmük nem haladja meg a Rendeletben előírt mértéket. A támogatás a kérelem benyújtása hónapjának első napjától kerül megállapításra a gyermekek 12 hónapos koráig, a megállapításnak további visszamenő hatálya nincs. A támogatásra irányuló kérelmet az erre rendszeresített nyomtatványon kell benyújtani. 

Az eljárás jogi alapja: 

Biatorbágy Város Képviselő-testülete 8/2009. (10. 30.) Ör. számú rendelete az egyes gyermekjóléti ellátásokról, 7/H. § „Ikergyermekek gondozási támogatása”

Illetékességi terület: Biatorbágy Város közigazgatási területe

Benyújtandó dokumentumok: 

  • a „Kérelem ikergyermekek gondozási támogatásának megállapításához” nyomtatvány kitöltve,
  • a kérelmező és a vele közös háztartásban élők - a kérelem benyújtását megelőző havi - nettó jövedelmét igazoló dokumentumok (pl. munkabér, családi pótlék, gyes, tartásdíj, táppénz, nyugdíj, álláskeresési támogatás stb.),
  • a gyermekek születési anyakönyvi kivonatának másolata,
  • szülők nyilatkozata arról, hogy a gyermekeket saját háztartásukban nevelik
  • örökbefogadás, családba fogadás esetén az illetékes gyámhivatal jogerős határozata,
  • a területileg illetékes védőző igazolása arra vonatkozóan, hogy a gyermekek, akikre tekintettel a támogatást a szülők igénylik, a gondozásában állnak, továbbá védőnői javaslat a család támogatására vonatkozóan.

Eljárási illetékek: Az eljárás illetékmentes

Eljárás megindítása:

A kitöltött, aláírt nyomtatványt és mellékleteit a Biatorbágyi Polgármesteri Hivatalhoz szükséges benyújtani személyesen nyitvatartási időben, vagy eljuttatni postai úton

Ügyintézési határidő: sommás eljárásban[1] 8 nap, teljes eljárásban 60 nap

I. fokon döntést hozó szerv: Biatorbágy Város Polgármestere (átruházott hatáskörben)

II. fokon eljáró hatóság: Biatorbágy Város Önkormányzatának Képviselő-testülete


[1] Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 41. § (1) bekezdése értelmében „Sommás eljárásnak van helye, ha a) a hiánytalanul benyújtott kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott, és b) nincs ellenérdekű ügyfél.”

Ügyintézés helye
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
06 23 310-174/249
veghne.etelka@biatorbagy.hu

Az eljárás rövid ismertetése:

Annak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermeknek, akinek tárgyév december 1-jén fennáll a hátrányos, vagy halmozottan hátrányos helyzete, a polgármester karácsonyi támogatásként (kérelem nélkül, Hivatalból) egy alkalommal, gyermekenként 10.000,- Ft összegű támogatást állapít meg, melyet az érintettek – egy névre szóló köszöntő lap kíséretében – postai úton kapnak meg.

Az eljárás jogi alapja: 

Biatorbágy Város Képviselő-testülete 8/2009. (10. 30.) Ör. számú rendelete az egyes gyermekjóléti ellátásokról, 7/B. § „Gyermekek karácsonyi támogatása”

Illetékességi terület: Biatorbágy Város közigazgatási területe

Benyújtandó dokumentumok: 

Eljárási illetékek: Az eljárás illetékmentes

Eljárás megindítása:

Az eljárás hivatalból indul. 

Ügyintézési határidő: -

I. fokon döntést hozó szerv: Biatorbágy Város Polgármestere (átruházott hatáskörben)

II. fokon eljáró hatóság: Biatorbágy Város Önkormányzatának Képviselő-testülete

Ügyintézés helye
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
06 23 310-174/218, +36 30 697 4095
igazgatas@biatorbagy.hu, pomahazi.krisztina@biatorbagy.hu
06 23 310-135

Az eljárás rövid ismertetése:

A Polgármester – egyedi elbírálás alapján – a fagyásveszély miatt fennálló krízishelyzet mielőbbi megszüntetése érdekében természetben nyújtott tüzelő támogatást állapít meg az arra rászorult személyeknek. A támogatás iránti kérelmet egy fűtési időszakban 2 alkalommal lehet benyújtani, október 1. és december 15. között, valamint január 15. és február 28. között. A támogatás mértéke az első időtartam alatt benyújtott kérelmek esetén megközelítőleg 1,7 m3, kalodás kiszerelésű tűzifa, a második időtartam alatt benyújtott kérelmek esetén 20 kg, zsákos kiszerelésű fabrikett vagy fapellet. A tüzelőanyag házhozszállítását a Polgármesteri Hivatal Városgondnoksága végzi. (Tüzelőanyag vásárlásához továbbra is lehet felnőtt rászorultságára tekintettel megállapítható, pénzbeli települési támogatást igényelni, 6 hónapon belül azonban a kétféle támogatás – pénzbeli és természetbeni – nem állapítható meg.) Szélsőséges időjárási viszonyok esetén a Polgármester eltekinthet a kérelem benyújtására nyitva álló időtartamtól. A fagyásveszély miatt fennálló krízishelyzet meglétét a Hivatal a kérelem benyújtását követően környezettanulmány mielőbbi lefolytatásával vizsgálja. 

Az eljárás jogi alapja: 

Biatorbágy Város Képviselő-testülete 7/2009. (10. 30.) Ör. számú rendelete az egyes pénzbeli és természetben nyújtott szociális ellátásokról, 17/A. § „Tüzelő támogatás”

Illetékességi terület: Biatorbágy Város közigazgatási területe

Benyújtandó dokumentumok:

  • a „Természetbeni tüzelő támogatása iránti kérelem” nyomtatvány kitöltve, aláírva

  • a kérelmező és a vele közös háztartásban élők - a kérelem benyújtását megelőző havi - nettó jövedelmét igazoló dokumentumok (pl. munkabér, családi pótlék, gyes, tartásdíj, táppénz, nyugdíj, álláskeresési támogatás)

Eljárási illetékek: Az eljárás illetékmentes

Eljárás megindítása:

A kitöltött, aláírt nyomtatványt és mellékleteit a Biatorbágyi Polgármesteri Hivatalhoz szükséges benyújtani személyesen nyitvatartási időben, vagy eljuttatni postai úton

Ügyintézési határidő: sommás eljárásban[1] 8 nap, teljes eljárásban 60 nap

I. fokon döntést hozó szerv: Biatorbágy Város Polgármestere (átruházott hatáskörben)

II. fokon eljáró hatóság: Biatorbágy Város Önkormányzatának Képviselő-testülete


[1] Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 41. § (1) bekezdése értelmében „Sommás eljárásnak van helye, ha a) a hiánytalanul benyújtott kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott, és b) nincs ellenérdekű ügyfél.”

Ügyintézés helye
Biatorbágyi Polgármesteri Hivatal
Igazgatási osztály
2051 Biatorbágy, Baross Gábor utca 2/a
06 23 310-174/228 +36 70 640 9746
andorfer.hajnalka@biatorbagy.hu
Letölthető nyomtatványok
Feliratkozás a következőre: Igazgatási osztály